Kurosagi (2006)

Aşağa gitmek

Kurosagi (2006)

Mesaj tarafından Admin Bir C.tesi Şub. 27, 2010 3:30 pmAdı: Kurosagi

Diğer Adları: The Black Swindler

Türü: TV

Bölüm: 11

Yılı: 14 Nisan 2006

Dili:Japonca

Kanal:TBS

Oyuncular

* Yamashita Tomohisa _ Kurosaki (Kurosagi)
* Horikita Maki _ Yoshikawa Tsurara
* Ichikawa Yui _ Mishima Yukari
* Kato Koji _ Shiraishi Yoichi
* Yamazaki Tsutomu _ Katsuragi Toshio
* Kishibe Shiro _ Mikimoto
* Tayama Ryosei _ Momoyama Tetsuji
* Reina _ Osawa Yuuko
* Okunuki Kaoru _ Hayasa
* Sugimoto Tetta _ Kurosaki's Father
* Aikawa Sho _ Kashima Masaru

Konusu


Bu dünyada, dolandırıcılar üçe ayrılır. İnsanları farklı şekillerde kandırarak dolandırıp paralarını çalanlar; Shirosagi (Beyaz Dolandırıcı). Sadece cinsel duyguları kullanarak dolandıranlar; Akasagi (Kırmızı Dolandırıcı). Bir de bunları dolandıranlar, dramada anlatacağımız kişi, Kurosagi (Kara Dolandırıcı).


Kurosagi'nin ailesi, kendisi henüz lisedeyken bir Shirosagi tarafından dolandırılmıştır. Babası bunu kaldıramamış ve cinnet geçirerek ailesindeki herkesi, kendisi dahil öldürmüştür. Bu kazadan bir tek Kurosagi kurtulur, ancak kazanın kendisine verdiği hasar tahrib edilemezdir. Annesinin ve kardeşinin cesedine, babasının adeta aklını kaçırmış sahnelerine sahip olmuştur. İntikam yemini eder, dünyadaki bütün Shirosagileri yok edecektir. Olayın üzerinden yıllar geçer, Kurosagi, herkesin sahip olduğu gibi normal bir eve sahiptir, bir kedi beslemektedir. Ancak dolabının arkasında farklı bir dünya gizlidir, birbiriyle alakalı alakasız birçok kıyafet, ayakkabı, peruk, gözlük vardır. Kurosagi sürekli gittiği bir barın arka tarafından, her seferinde başka bir Shirosagi hakkında bilgi alır. Dolandırılan insanlarla tanışır, Shirosagiyi dolandırdıktan sonra, masum kişiye parasını teslim eder. Bar sahibine de bilgi ücretini öder ve geri kalanı kendine saklar. Ancak elbette amacı para kazanmak değil, yıllar önce kendine verdiği sözü yerine getirmektir.

Birgün, metro istasyonunda dolandırıldığı için az daha kendini trenin önüne atacak bir adamı kurtarır. Olayı ilk başta anlayamasa da adamın yeğeniyle arasında geçen konuşmadan birşeyler anlar. Adam sinir krizi geçirmektedir ve o itiş kakışta yeğeni tren yoluna düşer. Kurosagi, raylara inerek kızı kurtarır, daha sonra da oradan ayrılır.


Adamın evine geldiklerinde adam nasıl dolandırıldığından, o paraya ne kadar ihtiyacı olduğundan sözeder. Arkalarında beliren Kurosagi, onlara Shirosagilerden ve insanları nasıl dolandırdıklarından bahseder. Aynı zamanda paralarını onlara geri verebileceğini söyler. Bunu nasıl yapacağını sorduklarındaysa, onların da yardımıyla, adamı dolandıran Shirosagi'yi kendisi dolandıracağını söyler. Bunu duyduğunda adamın yeğeni, aynı zamanda Kurosagi'nin trenden kurtardığı kız olan Yoshikawa Tsurara(Horikita Maki) dolandırmaya kesinlikle karşı çıkar, polise gitmekten yanadır. Ancak Kurosagi, polislerin de mahkemelerin de adaleti sağlayamadıklarına inanmaktadır. Adam da onunla aynı fikirdedir ve Shirosagiyi dolandırmaya karar verirler.

Yoshikawa, bir hukuk öğrencisidir. Aslında hukuk okumaya karar vermesi de kendi babasının annesinin çok zor durumdayken ameliyat parasıyla kaçması ve bunun onun yanına kalması yüzünden olmuştur. Kesinlikle adaleti yerine getirmek istemektedir, bunun tek yolunun da hukuk olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden amcasının bu işe bulaşırsa bir suçlu olacağını, o adamla iş birliği yapmak yerine polisten yardım istemesi gerektiğini söyler ancak kimseye dinletemez. Sonraki günlerde yeni bir eve taşınır. Arkadaşıyla ilk gün için yemek yiyeceklerdir ancak apartman yöneticilerini gördüğünde şoka uğrar. Bu Kurosagi'dir, kıza sevecenlikle yaklaşır ancak kız ondan adeta nefret etmektedir. Kurosagi de bunu pek takmaz, işine engel olmadığı sürece onun için sorun yoktur.

Bir gece, Kurosagi eve dönerken bir polis onu merdivenlerde karşılar. Polis onun Kurosagi olduğunu bildiğini, tek ihtiyacı olanın kanıt olduğunu söylemektedir. Kurosagiyse onun neden söz ettiğini bilmediğini idda eder. Bu sırada kapıdan onlarıdinleyen Yoshikawa, Kurosagi'nin ailesinin intikamını aldığını duyar. Bunun anlamını başlarda tam anlayamaz. Merdivenlerde onu bekler, Kurosagi geldiğinde ona ailesinden bahseder, niçin bir dolandırıcı olduğunu sorar. Yüzüne baktığındaysa ağladığını görür. Kurosagi cevap vermez, ondan taşınacak para bulduğu anda evden gitmesini ister. Zaten kendisi de evden çıkmak isteyen Yoshikawa para kazanmak için part time bir işe girer. Bu sırada Kurosagi'nin geçmişini araştırır ve bulduğu şeyler kendini çok kötü hissetmesine sebep olur. Ona olan sempatisi ve ilgisi artar, daha ilginci, zamanla ona aşık olduğunu farkeder.


Her bölümde Kurosagi'nin birilerini dolandırmasını izliyoruz, bu sırada geçmişine ve bugünkü yaşamına dair önemli şeyler de öğreniyoruz. Özellikle de Yoshikawa ile olan ilişkilerinin farklı boyuta çıkışı, Yoshikawa'nın onu dolandırıcılık yapmaktan vazgeçirme çabası doğal olarak daha fazla vurgulanıyor.


Diziyi Ezgi dizi gibi sitelerde bulup izleyebilirsiniz.

Karakterler


Yamashita Tomohisa - "Kurosagi"

Hikayemizin baş kahramanı. Babası birkaç yıl önce bir Shirosagi tarafından dolandırılıp kendisi hariç ailesindeki herkesi öldürdüğünden, intikam için Shirosagileri dolandırıp gerçek kurbanlara paralarını geri verir, bir nevi modern robin hood diyelim. Ailesi konusunda çok hassastır, beceremeyenlerin baba olmasını istememektedir. Normalde çok sevimli ve canayakındır, her bölüm başka bir kılığa girer.


Horikita Maki - Yoshikawa TsuraraHikayemizin kadın başkahramanı. Babası o henüz küçükken annesiyse hastanedeyken onları terketmiştir. Üstelik hala onlardan para istemektedir. Yoshikawa bunu ona ödetmek ve annesinin rahat etmesini sağlamak için avukat olmaya karar vermiştir. Adaletin ancak hukukla sağlandığını düşünür. Başlarda ondan nefret etse de zamanla Kurosagi'ye aşık olmaya başlayacaktır. Onu dolandırıcılık yapmaktan vazgeçirmeye çalışır.


Ichikawa Yui - Mishima YukariYoshikawa'nın en iyi arkadaşıdır. Kendisi bir Akasagi tarafından dolandırılmış ve Kurosagi ona parasını geri alması için yardım etmiştir. Kurosagiyi çok cool ve sempatik bulur, hatta ondan çok hoşlanmaktadır. Sürekli onunla konuşmak için bahaneler üretir, Yoshikawa'yı onun iyi biri olduğuna ikna etmeye çabalar. Ancak Yoshikawa'nın da Kurosagi'den hoşlandığını öğrenince buna dayanamaz.


Yamazaki Tsutomu - Katsuragi ToshioKurosagi'nin dolandıracağı Shirosagiler için bilgi topladığı adamdır. Aldığı bilgi karşılığı ona istediği bir miktarda para öder. Bir kafede çalışmaktadır ve sürekli yiyecek içecek birşeyler hazırlar. Ağız tadına çok önem vermektedir.
KİŞİSEL YORUM : Yamapi sevenler için gerçekten izlenesi bir dizi. Onu zaten kılıktan kılığa girerken izlemek çok güzel ama bir de yanında Maki olduğu için izlemek ayrı güzel. İkisinin uyumunu Nobuta'dan beridir çok beğeniyorum. Hemen her bölüm ayrı dolandırıcılık olayı, değişik yaşamlar, insanların saf ve dürüst duygularıyla oynayan dolandırıcıları yola getiren bir dolandırıcının bu arada döktüğü gözyaşlarına tanık olacağız. Öyle bir acı ki yaşadığı acı ettiği intikam yemini hiç de boş değil dedirtiyor. Ama yine de esas kızımızın yaşadığı ikilemi de anlamamak mümkün değil.

İlk defa da bir Japon dizisinde final bana çok oldu bittiye getirilmiş gibi geldi. Gerçi bunun bir de moviesi varmış bulup onu da izleyeceğim ama yakışmadı bu final çok açık bırakılmıştı. Yine de Yamapi hatrına 10/7 veriyorum diziye Smile_________________
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 405
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 21/10/08

Kullanıcı profilini gör http://popcorn.cinebb.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz