Gece Evi Serisi - P.C. Cast - Krıstın Cast

Aşağa gitmek

Gece Evi Serisi - P.C. Cast - Krıstın Cast

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ocak 12, 2010 7:25 pm
İŞARET


Yeni Bir Hayat, Yeni Bir Aşk...

"Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İşaret, ateşli, karanlık ve eğlenceli."

-Gena Showalter, Yazar-

"İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim."

-MaryJanice Davidson, New York Times bestseller Yazarı-

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi

-Romantic Times-On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.İHANET


Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi’ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar


“Karanlık vampir dünyasında geçen olağanüstü etkileyici bir macera.” —

Romantic Times BOOKreviews

“Son zamanların en iyi gençlik romanı. Sosyal bir dışlanmış olmanın ve dostluğun muhteşem güzelliğini gösteriyor.” —

The Beltane Papers

SEÇİLMİŞ


İLK ÖNCE İŞARET'LENDİ,
ARDINDAN İHANET'E UĞRADI.
ŞİMDİ İSE ZOEY BİR SEÇİLMİŞ...


Büyük bir felaket Zoey Kızılkuşu bekliyor. En iyi arkadaşı artık ölümsüz. Dostları birer düşmana dönüşmekteler. Düşmanları ise birer dosta. Ve o kana susamış üç erkekle aynı anda çıkmaktadır. Genç bir vampir olmak hiç bu kadar cehenneme dönüşmemişti.

VAHŞİ (Untamed)


Dostlarınız sizi terkettikleri zaman hayat çekilmez olur. İsterseniz Zoey Kızılkuş'a sorun; bir hafta içinde 3 erkek arkadaşının 3ündende oldu. Sıkı bir arkadaş grubunun üyesiyken istenmeyen birine dönüştü.. Artık hayattaki tek arkadaşları ölümden dönenler yada işaretinden olanlar... Üstelik Neferet insanlara savaş açtı ve Zoey bunun yanlış olduğunu biliyor...Kurallar değişti! Yetenekleri eskisinsen çok daha güçlü! Yine de o karanlık ruhlarla başa çıkabilecek mi?

AV (Hunted)


Ya dünyadaki en seksi adam içinde isimsiz bir canavar saklıyorsa ve onun tek istediği sizseniz? En çok satanlardan Gece Evi Serisinin yürek hoplatan bu bölümünün başlangıcında Zoey'nin arkadaşları ona geri dönüyor ayrıca Stevie Rae ve kırmızı çaylak artık Neferet in sırrı değiller... Ama beklenmedik bir tehlike ortaya çıkmıştır.

Gece Evi’ni büyük bir riske atacak tehlikeli sırlar birçok şeyi altüst etmek üzeredir. Fakat gizlenmeye çalışılan sır zaman ayarlı bir bomba gibi. Bütün bunlar olurken Zoey en iyi arkadaşlarına ve erkek arkadaşlarına hiç olmadığı kadar ihtiyaç duymaktadır. Ama Zoey, güvenememekten yalnız kalmıştır. Bunların yanı sıra kötülüğe teslim olmayıp duygularını kontrol etmesi gerekmektedir. Daha doğrusu baştan çıkarılmamak için oldukça zorlu bir mücadele vermektedir. İyi ve kötünün savaşı oldukça zorlu geçecektir.


KİŞİSEL YORUM :Vampirlerin Kraliçesi Bettsy Harry Potter'la Çarpışınca...


Gündüz Ölüsü'nden sonra ilk kez bir seride " ışık " görüyorum. Konu ve karakterler, ortam ve anlatım gayet hoş. Vampirlerin Harry Potter'ı yazılsaydı, bir de üstüne Bettys'nin çılgın yorumları eklenseydi işte ortaya aynen böyle bir kitap çıkardı. Vampir sınıftları, işaretleri, rahibeleri, ölüm ve kalım arasındaki gizemler Harry Potter'a, Zoey'in kendine has yorumları ve etrafını sarmış değişik -biri de tıpkı Mark gibi gay olmak üzere- arkadaşları Bettsy'e kayarken birleştiklerinde ortaya gayet güzel bir kitap çıkıyor. Tavsiye ederim.

_________________
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 405
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 21/10/08

Kullanıcı profilini gör http://popcorn.cinebb.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz