Bambino ( 2007 )

Aşağa gitmek

Bambino ( 2007 )

Mesaj tarafından Admin Bir Salı Ara. 08, 2009 8:14 pm
Oyuncular:

* Matsumoto Jun as Ban Shogo
* Karina as Hibino Asuka
* Sato Ryuta as Katori Nozomi
* Uchida Yuki as Shishido Miyuki
* Sasaki Kuranosuke as Kuwabara Atsushi
* Kitamura Kazuki as Yonamine Tsukasa
* Ichimura Masachika as Shishido Tekkan
* Hosshan as Oda Toshio
* Mukai Osamu as Senoo Masashi
* Komatsu Ayaka as Minakawa Kozue
* Yamamoto Kei as Endo Susumu
* Fukiishi Kazue as Takahashi Eri
* Sasaki Takao as Nagai Hirokazu
* Sato Yusuke as Takanashi Hiroshi
* Aso Kosuke as Shibata Kenichiro
* Toda Keiko as Nogami Kyoko (eps. 5-7)
* Ikeuchi Hiroyuki as Hayama Yasuhide (ep. 7)

Konusu:


Kendi küçük kasabasında bir italyan restoranında çalışan ve bir üniverste öğrencisi olan Ban Shogo (Matsumoto Jun), pişirme yeteneklerini geliştirmek için ustasının ayarladığı görüşmeler sayesinde Fukuoka'dan Tokyo'ya gider ve ordaki bir İtalyan restoranında yardımcı olarak çalışmaya başlar. Arkasında sevgilisini ve ustasını bırakan Ban, Tokyo'da sudan çıkmış balık gibidir. Kendi küçük şehrindeyken yemekleri çok beğenilen Ban, Tokyo'da profösyonellerin arasında çalışmaya başladığında aslında düşündüğü kadar iyi pişiremediğini, aşçılığı hafife aldığını farkeder. Profösyoneller tarafından başlarda ezilmekte, dışlanmakta olsa da, zamanla herkes onun ne kadar istekli olduğunu, yemek yapmayı ne kadar sevdiğini görür ve belli etmeseler de kendini geliştirmesi için ona ellerinden geldiğince yardım ederler. İtalyan restoranında çalıştığı için Ban adını çaylaklığını vurgulamak için Bambino olarak değiştirirler, kendi aralarında da ona kısaca Bambi derler. Bambi pişirmeyi çok seviyordur ve daha yemek yapabilmek için elinden geleni ardına koymaz.


KİŞİSEL YORUM : İlk başta sığ bir konusu var gibi görünse de aslında çok sıcak bir dizi. Bambi'nin tıpkı bir soğan gibi kibrinden, egosundan, burnu büyük tavırlarından, bencilliğinden yavaş yavaş, katman katman sıyrılmasını ve gerçek bir aşçı olma yolundaki adımlarını izlemek çok zevkliydi. " Sana doğru gösteremem bunu sen öğreneceksin. " dizimizin felsefesi. Kendisine ip ucu verecek herkesin ağzının içine düşmeye hazır Bambino zaman geçtikçe hatalarının farkına kendi varmaya başlayacak yani büyümeye başlayacaktır. Yani Ban'ın önce biraz olgunlaşması, başka insanları düşünmeyi, onların hislerini anlayabilmeyi öğrenmesi, kendi dünyasından çıkıp etrafta yine kendi dünyaları ve arzuları, hayalleri ile başka insanların yaşadığını öğrenmesi gerekmektedir.

Restoranın baş garsonunun vurguladığı " tutku " yu keşfetmesi gerekmektedir önce. Tutku " ben " halinden " sen " haline " biz " haline geçiştir. Tutku karşındaki kişiyi anlayabilme, gerektiğinde onun için geri çekilmeyi bilmektir.

Matsumoto Jun'a ayrıca değinmek istiyorum çünkü bu dizi onun çok farklı rolleri canlandırmayı ne kadar sevdiğini kanıtlayan dizilerden biri. O sıska vücuduna garson ve aşçı kıyafetleri pek yakışıyordu. Zaman zaman içine düştüğü hallere acındıracak kadar iyi zaman zaman yaanaklarını sıkmak isteyeceğiniz kadar sevimli I love you


_________________
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 405
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 21/10/08

Kullanıcı profilini gör http://popcorn.cinebb.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz