Underworld: The Rise of the Lycans - Karanlıklar Ülkesi: Lycan'ların Yükselişi

Aşağa gitmek

Underworld: The Rise of the Lycans - Karanlıklar Ülkesi: Lycan'ların Yükselişi

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Mart 29, 2009 7:48 pm
Türü : Aksiyon

Ülke : ABD

Süresi ve Yapım Yılı : 92 dakika - 2009

Yönetmeni : Patrick Tatopoulos

Oyuncular : Michael Sheen - Rhona Mitra - Bill Nighy - Kevin Grevioux

Senaryo : Danny McBride, Dirk Blackman, Howard McCain, Len Wiseman, Robert Orr, Kevin Grevioux

Müzik : Paul Haslinger

Görüntü Yönetmeni : Ross EmeryWEB SİTESİ


İMDB"Karanlıklar Ülkesi"ndeki olaylardan bin yıl önce iki doğa üstü ırk yaşam bulur. Her ikisi de Ölümsüz Alexander Cornivus'un farklı oğullarının soyundan türer. Markus'un kanını taşıyan Vampirler zarif, aristokrat, kurnaz kan emicidirler. William'ın kanını taşıyan Kurt Adamlar ise, içlerinde insanlıktan eder kalmamış, şiddete doymak bilmeyen yırtıcı birer canavardırlar.

Vampirler, Macaristan'ın batısında kalan vahşi toprakların yönetemini üstün zekalarının ve siyasi becerilerinin de yardımıyla ele geçirmişlerdir. Üstün yeteneklerine ve zekalarına rağmen kurt adamlarından korkmaktadırlar; çünkü kurt adamlar organize olma ve kapsamlı düşünme yeteneklerine sahip olmasalar da muazzam vahşi ve güçlüdürler.

Vampir kalesinde tutulan bir kurt kadının insan görünümlü bir çocuk doğurmasıyla güç dengeleri tamamen değişir. Bu çocuk, olağanüstü güçleri olan vampir lideri Viktor'un evinde tutsak doğan ilk Lycan olan Lucian'dır. William soyundan gelen kurt adamların aksine, bu genç Lycan istediği zaman insan şeklini de alabilmektedir. Viktor, Lucian'ın kanını yepyeni bir köle türü yaratmak için kullanır. Bu köleler, vampirlerin korunmasız oldukları gündüz saatlerinde işçi ve bekçi olarak çalıştırılırlar. Geceleri kurt adama dönüşmelerini engellemek için de, boyunlarının çevresine gümüş dikenli tasmalar takılır.

Viktor, kölelerini, halkını ve toprakların demir yumrukla yönetir. Sevdiği yalnızca iki şey vardır: Güç ve güzel ama inatçı kızı Sonja. Sonja, her gece babasının topraklarını kurt adamlardan korumak için vampir askerlerle birlikte devriye gezer. Kimsenin bilmediği büyük sırrı ise Sonja'nın Vampir kalesinde tutsak Lucian'a duyduğu aşktır. Bu ilişki büyük bir gizlilik içinde sürmektedir. Duyulması halinde ikisinin cezası da ölüm olacaktır.

Lucian'ın tasmasını çıkartıp özgürlüğünü kazanmanın bir yolunu bulduğu anlaşılınca, Viktor onu öldürmeye karar verir. Bir dizi olaydan sonra Lucian, Sonja'nın da yardımıyla diğer Lycan'ları da toplayıp tutsak olduğu yerden kaçar. Sonja'ı terk etmiş olmayı istemeyen Lucian, esir alınıp kurt adama dönüştürülüş yaratıklardan ve kaçkın Lycan'lardan bir ordu kurar. Vampir egemenliğine son vermek ve Sonja' yı kurtarmak için geri döner. Bu çaba iki ırk arasında yüzyıllar boyu sürecek bir savaşın başlamasına sebep olur...
_________________
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 405
Yaş : 39
Kayıt tarihi : 21/10/08

Kullanıcı profilini gör http://popcorn.cinebb.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz