Judith McNaught

Aşağa gitmek

Judith McNaught

Mesaj tarafından Miss_Nefertiti Bir C.tesi Şub. 21, 2009 10:43 amDanielle Steel ve Nora Roberts hayranı okurların severek okuduğu bir yazar olan Judith McNaught, dünyadaki aşk romanları yazarları arasında seçkin bir yere sahip.Öykü kurmadaki ustalığı, tüm eleştirmenlerin tartışmasız olarak kabul ettiği en belirgin özelliği.


Ülkemizde Türkçe'ye çevrilen kitapları:

Gece Fısıltıları (1999)
Cennet (2002)
Kusursuz (2003)
Mutluluk (2005)
Sen Gelmeden Önce (2005)
Aldığım Her Nefeste (2006)
Düşler Krallığı (2007)
Sonsuza Kadar (2007)
Seni Beklerken (2008)
İçinde Aşk Saklı (2009)

********************

Yazarın okuduğum son kitabı:Dizisi : Bestseller
Yazarı : Judith Mcnaught
Fiyatı : 25.00 YTL
Çeviren : Melek Aslı Öztürk
Editör : Aslı Güçlü
Basım Yeri / Tarihi : İstanbul / Şubat 2009


Dirseğini çimenlere yaslayarak Whitney'in yanına uzandı Clayton. Başparmağıyla Whitney'in yanağına dokundu ve genç kadının elmacık kemiğinin nazik kıvrımını parmak ucunda hissetti. Clayton bu kadının ruhuna, tazeliğine tapıyordu adeta; Whitney'in tutkusu iç yakıcı ve tahrik ediciydi. Bunu düşündüğünde bile Clayton iliklerine yayılan keskin bir acı hissediyordu. Bu kadın tıpkı onun umduğu gibi, hatta umduğundan da öte bir yaratıktı; inatçıydı, tatlıydı, şehvetliydi, küstahtı ve zekiydi. Heyecan verici bütün zıtlıkları içinde barındıran bir hazineydi. Clayton'ın hazinesiydi!

***
Okumaya başladığımda:

Kitabı geçtiğimiz c.tesi günü aldım ve hemen okumaya başladım. Gayet kalın olmakla beraber sayfaların arasına kendinizi kaybettiğiniz için kalınlığı pekte önemli olmuyor. İnanılmaz güzellikle yazılmış. Her an kendinizi kitabın geçtiği 1820 yıllarında bulabilirsiniz.

Yazar her kitabında olduğu gibi o zamanları adeta yaşatır gibi anlatıyor. Kitabı okurken balo salonlarının anlatım atmosferi beni o kadar büyüledi ki bir an kendimi Whitney ile Clayton'u balo salonunun gölgelerle gizlenmiş köşesinden sessizce ama heyecanla izliyormuşum gibi hissettim. Neredeyse oradaydım. Henüz kitabı bitirmedim ama son bölümlerdeyim ama hiç kuşkum yok yazarın bu kitabıda arşivimin en nadide köşesinde yerini alacak. Mutlaka okuyunuz.

Okuduktan sonra:

Judith McNaught'un bu kitabınıda okuyup arşivime katmaktan inanılmaz mutluyum. Kitabı çoook beğendim. Ve en çok hoşuma giden Düşler Krallığı kahramanlarımızdan bahsetmesi oldu. En çok hoşuma giden ise;

Spoiler:
Düşler Krallığı kahramanımız Royce'un Claymore'a ilk geldiklerinde Jenny'i taktim etme şekli ve bu taktim şeklinin nesilden nesile aktarılışına bayıldım. Ayrıca Jenny'in gelecek nesillerde Westmoreland Düşesleri için hazırladığı kutuda çok değişik bir detay oldu benim için. Kutunun içinden çıkan Royce'un Jenny'in portresi için söyledikleri ve arkasında R&J harflerinin bir kalp içine çakılması bu büyük aşkı adeta özlememe neden oldu. Düşler Krallığı kitabı sonunda doğan erkek bebeklerinin adının William olduğunu öğrenmekte küçük bir detay olarak hafızama yazıldı. Nihayetinde bu güzel bir kitabı bitirip yoluma arşivimden çıkardığım Düşler Krallığı'nı tekrar okuyarak devam ediyorum. Selam size Royce & Jennifer

Tavsiyem:

Bu kitapta aşkı nefreti ve daha birçok duyguyu hissedebiliyorsunuz Bu kitap ayrıca Judith Mcnaught'ın ilk yazdığı ödüllü romanlarından biridir.Daha sonra bu kitabın etkisiyle Westmoreland karakterlerine hayat bulacak olan

Düşler Krallığı
Sen Gelmeden Önce

romanlarını yazdı benim tavsiyem ilk önce eğer okumadıysanız Düşler Krallığını ve daha sonra İçinde Aşk Saklı'yı ve en son olarakda yine okumadıysanız Sen Gelmeden Önce'yi okuyun bu romanlarda hayat bulan karakterler inanın kendi öyküleriyle sizi başka bir zamana ve başka hikayelere taşıyacaklar.
avatar
Miss_Nefertiti

Mesaj Sayısı : 9
Yaş : 34
Kayıt tarihi : 22/10/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz