Happiness (Kmovie)

Aşağa gitmek

Happiness (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Ptsi Ocak 26, 2009 12:16 amAfter hitting rock bottom, night club manager Young-Su prepares to make an exit. He tells his friends and family that he’s traveling abroad and won’t be back for a couple of years. Where Young-Su actually goes is a small rural town, to check himself into “Hotel Hope” a sanitarium for alternative medicine. After years of heavy drinking Young-su now suffers from cirrhosis of the liver.

At the sanitarium he meets a bashful girl named Eun-Hee. Like Young-Su she also suffers from a debilitating disease (weakness of the lungs), but unlike Young-Su, she thinks of “Hotel Hope” as home. She doesn’t have family and has stayed at the sanitarium for over 8 years. Eventually the charming Young-Su sweeps Eun-Hee off her feet and they become a couple. At Eun-Hee’s insistence, they decide to leave the sanitarium and live together as a couple. Eun-Hee tells Young-Su that if he’s not happy he can leave.

Initially the couple live like newlyweds but problems arise when Young-Su’s friends arrive for a surprise visit. One of his friends happens to be his ex-girlfriend and she still has strong feelings for him. Before they leave, they ask Young-Su when will he return to Seoul. After some time, Young-Su gets increasingly frustrated with small town life and is tempted to return to the fast life of Seoul. Where exactly can happiness be found?

Cast
Jeong-min Hwang ... Young-su
Su-jeong Lim ... Eun-hee
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Mutluluk ne az bulunur şey..

Mesaj tarafından dek_ort Bir Ptsi Ocak 26, 2009 12:17 am

Bu filmin yorumlarını dün sarangni’de görmüştüm; üzücü bir film olduğu söyleniyordu ki bu fikre sonuna kadar katılıyorum.Film aslında biraz vefasızlık üzerine kurulmuş gibi veya belki de pişmanlık üzerine.Ana karakterlerden erkek olan; eski bir bar sahibi, bunca zaman içmekten, sigaradan, kızlar ve eğlenceden başka bir şey düşünmeden yaşamış ve tüm bunların sonucu olarak da en son siroz hastalığına yakalanmış birisi.

Kendisi bütün arkadaşlarına ve annesine bir iki yıl ortalarda gözükmeyeceğini söyleyerek, barını bir arkadaşına satmış ve köylük bir yerdeki sanatoryuma taşınmıştır.Burada içki ve sigaradan uzak, doğal besinler ve sağlıklı yaşama anlayışıyla yaşamaya başlar.Ancak önceki hayatını düşündüğünde, şimdi içinde yaşadığı bu sessiz köy, çalıştığı tarlalar ona pek de cazip görünmemektedir.Kaldığı yer, hasta insanların yaşadığı bir mekandır ki orada esas kızımızla tanışır.Kızımız akciğer kanseridir ve durumu pek de iyi sayılmayacak şekilde tam sekiz yıldır burada yaşamaktadır..

Bu ikili arasında önce bir arkadaşlık derken sonra doğal olarak aşk ve yakınlaşma yaşanır ve ikisi oradan ayrılarak, köyün fazlaca uzakta olmayan bir kısmında bir eve yerleşirler ve birlikte yaşamaya başlarlar.Artık sağlıklarına daha fazla dikkat etmekte ve birbirlerine destek olmaktadırlar.Yaşadıkları zamanın hayatlarının belki de son zamanları olduğunun bilincinde mutlu mesut yaşamaya devam ederler.Ve onlar birlikte oldukça sağlık durumları şaşırtıcı bir şekilde iyiye gitmeye başlar..

Ancak bir gün esas oğlanın arkadaşları onu bu köy evinde ziyarete gelir ve bizimkinin kafası tekrar karışmaya başlar.Bu evde ve bu kadınla yaşamaya devam etmek mi yoksa kendisini bekleyen o şaşalı ve eğlenceli şehir yaşantısına geri dönmek mi.İzlerken aksi olsun diye kendinizi anlamsız bir sıkışmışlık duygusunun içinde bulabilirsiniz ama başta dediğim gibi film vefasızlık ve son demde pişmanlıklar üzerine kurulu.Son dakikalarda insan üzülmeden duramıyor, ağlama durumu ise o andan ne kadar etkilendiğinize bağlı kalıyor.Ben ağladım mı, evet biraz olabilir ama filmin genelinden o dram havasını daha fazla hissettim..
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz