The Romantic President (Kmovie)

Aşağa gitmek

The Romantic President (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:51 pmChoi Eun Soo (Choi Ji Woo) is an upright teacher who sees to the needs of all her students. After female student Han Young Hee (Lim Soo Jung) catches her attention, the best she can do is call her father Han Min Wook (Ahn Sung Ki). However, this turns out to be a quite complicated task because the relevant person is not just another parent but the President of Korea!

Even though Min- Wook does not agree with Eun Soo's views about his daughter's behaviour, he finds himself attracted to her. As a result, he invites her for another meeting to confess his love for her. However, what would have been an easy thing for an ordinary man poses numerous problems for the President...
(source: aikok16)

Cast
Sung-kee Ahn - President / Min-wook
Ji-Woo Choi - Eun-ju
Su-jeong Lim - Han Yeong-hie
Jang-suk Lee - Ha-rin
Seong-gyeom Kim - Principal
Hyeong-il Kim - Head of President's bodyguards
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: The Romantic President (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:51 pm

Kore sinemasının sağlam bir çizgisi var bence.Bir film yapmak istiyorlarsa; en güzel fikirleri buluyor ve Hollywood’u kıskandıracak şekilde bir güzel film çıkarıyorlar bundan..Romantik filmlerde ise sınır tanımıyorlar; bu filmde de ülke başkanı ile bir lise öğretmenin aşkını anlatıyor yavaştan yedirerek..


Şimdi asıl mesele bu ikisinin nasıl bir araya geleceği oluyor; burada da çare başkana bir kız evlat veriyorlar, bu kız biraz asi bir şey, uzun zamandır mutlu olamayan, babasına gülmeyen ve okulda problem yaratan bir kişilik..Ama babası bu duruma karşı bir şey yapamıyor, zira adam daima meşgul..Bu kızın lisesine yeni bir öğretmen geliyor; ama öğretmen de öyle böyle değil, o okulda daha önce çalışmamasına rağmen namı dilden dilde dolaşıyor; kısaca bu öğretmene bulaşmakta pek akıllıca olmaz..

Öğretmen ve kızımızın ilk karşılaşması da bu iki dominant karakterin çatışmasıyla başlıyor aslında..Bunun üzerine, öğretmenimiz daha kızın kimin kızı olduğunu bilmeden; ben şunun velisini bir arayayım da kızının kural tanımamazlığı için okula bir çağırayım, konuşalım diye düşünüyor ve o heyecanla telefonu eline alıyor..Başkan ise, bir anda elinde telefon, onu kızı için azarlayan bir öğretmene karşı, şaşkınlık içinde kendini okul yollarında buluyor..İşin en güzel kısmı, kızının okul cezasını babası çekecek ve öğretmenimize ödev teslim etmek zorunda kalacak..Biliyorum böyle anlatınca oldukça sıradan görünüyor, hatta Kore filmlerine alışkınsanız evet gerçekten de sıradan bir fikir diyebilirim..

Benim bu tür filmlere ilk giriş yaptığım zamanlara dayanır, bu filmi izlemem; onun için bana büyük zevk vermişti, siz de sevebilirsiniz…
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz