200 Pounds Beauty (Kmovie)

Aşağa gitmek

200 Pounds Beauty (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:45 pmHanna is a lip sync vocalist for Ammy, the famous Korean pop singer. Even though she is always ignored because of her appearance, she has been a bright and lighthearted girl until Ammy humiliates her in front of Sang-jun, her secret love. At last she makes a decision of a lifetime to have plastic surgery all over her body. Will her unrequited love be returned?

Cast
Ah-jung Kim - Kang Han-na
Yong-geon Kim
Dong-il Song
Hyeon-shik Lim
Han-wi Lee
Hyeon-sook Kim
No-shik Park
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Ey güzellik..

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:45 pm

Bir Kore filmini daha anlatmaya çalışacağım; bu seferki 200 Pounds Beauty adlı bir film..Bu filmi bugün kuzenimle birlikte izledik ve çok eğlendik izlerken..Buradaki esas kızımız, sesi çok güzel, huyları çok güzel ama ne yazık ki toplumun güzel sınıflandırmasında kiloları nedeniyle aşağı seviyelerde.Kendisi ünlü bir şarkıcı için şarkı söylüyor; aslında şarkıcı sahnede arzı endam ederek dans ederken, hanım kızımız sahne arkasında, ve de kapalı kapılar ardında, onun yerine şarkıları seslendiriyor..

Ama ne olursa olsun yine de mutlu olmaya devam ediyor, çünkü deliler gibi sevdiği adamla aynı iş yerinde ve her gün onu bir şekilde görebiliyor..Ancak kendi halinde ki bu küçük dünyası bir gün; şarkıcının kendisini kiloları nedeniyle sevdiği adamın önünde aşağılaması ve adamın da yapılan bu yorumlara “onu sadece sesi için kullanıyoruz” şeklinde yanıt vermesi üzerine başına yıkılıyor..O gece evine döndüğünde her yeri sıkıca kapatıyor ve gazı açarak intihar etmeye çalışıyor ama telefonda duyduğu ses onu başka bir plana yönlendiriyor..

Tam bir yıl boyunca ortalarda görünmüyor; herkes deli gibi onu ararken o özel bir klinikte estetik ameliyat olmuş, kilolarından kurtulmuş ve aynada kendisini gördüğünde ağlayabileceği bir görüntüye kavuşmuştur..Artık sokakta gezerken bakanın dönüp bir daha bakabileceği bir görüntüdedir, hep giymek istediği o elbiseyi satın almış ve içinde çok güzel görünmektedir..Artık mutludur ve bir şekilde bıraktığı yaşantısının içine geri dönmeye çalışmaktadır..Film işte böyle sürüp gitmekte, şarkıcı ve sevdiği adamla karşılaştığında neler olduğunu anlatmak isterdim ama o zaman işin zevki kalmaz..

Film çok güzel , peki neden güzel..Konusu çok güzel bir kere, insanın içine dokunuyor izlerken, üzüyor, mutlu ediyor, bazen ekrana baktırmıyor, bazen ekranın içine düşürtüyor insanı..Sonra, içinde plastik cerrahi göndermesi de var en babasından..İç güzellik ve de dışarıdan diğer insanların beklediği güzellik.Yıllarca aynı sesle şarkı söylerken kimsenin fark etmediği görünüşün; şahane bir yapıya dönüşmesinden sonra tıka basa dolu olan konser salonları şeklinde değişim geçirmesi..Baş rol adamın şaşkınlıkları, kızgınlığı ve de ne olursa olsun kendini sevdirebilen yapısı..En önemli şeyi atladım bu arada; tabi ki müzikleri..Tam bir şölen sunuyor kulaklara..

Çok hoş, çok sıcak bir film, mutlaka izleyin derim..
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz