Addicted (Kmovie)

Aşağa gitmek

Addicted (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:05 pm
Addicted is a story about the spiritual journey of two brothers - as well as a passionate tale of love and desire between a man and a woman. Dae-jin falls into a deep coma at the same time as his brother Ho-jin dies. Both were victims of tragic car races held in different places. After waking up again, Dae-jin takes on the habits as well as the looks of his worshipped brother. Things start to get totally out of hand after he falls into an addictive relationship with Ho-jin's wife Eun-soo. She firmly refuses to believe that Ho-jin's soul was transferred into Dae-jin's body, until an astonishing revelation causes her to question her faith...

Cast
Lee Mi-yeon - Eun-soo
Lee Byeong-heon - Dae-jin
Lee Eul as Ho-jin
Park Seon-yeong
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Bağımlılığın görülmemiş şekli..

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 11:06 pm

Konusundan çok etkilenerek izlediğim bir film oldu..İki erkek kardeş, bu hayatta başka kimseleri yokken, büyük kardeşin evlenmesi üzerine aileleri üç kişiye çıkmıştır..Kardeşlerden büyüğü; karısını deliler gibi seven, ona hala aşk mektupları yazan, hayatını sakin bir şekilde mobilyalar yaparak geçiren, yemek yapmaktan hoşlanan, bahçesiyle ilgilenmeyi seven sevecen bir adamdır..Küçük kardeş ise, daha asi, daha yerinde duramayan, dingin bir yaşamı reddedip bunun yerine araba yarışçısı olarak yaşamayı tercih eden, kadınlara pek değer vermeyen bir kişiliğe sahiptir..

Birbirinden farklı ama birbirini çok seven bu iki kardeş; kaderlerini de ortak yaşarlar sanki..Küçük kardeşin yarışına yetişmek için bindiği taksinin kaza yapması sonucu komaya girer abisi; ama aynı kaza anında küçük kardeşte pistin dışına sürüklenmiş ve o da kaza yapmıştır..İki kardeş uzun bir süre komada yatarken , bir gün küçük olan uyanır, yavaş yavaş yürür ve kendini bir aynanın önüne atar..Uzun uzun bakar aynaya, sonra düşüp kalır..Abisinin eşiyle eve geri döndüğünde ise, garip olaylar olmaya başlar..

Eski asi halinde eser kalmamıştır, daha sakin, daha “abisinin olmasını istediği” gibidir.Bir gün yemek yapar, bahçeyi sular, abisinin atölyesini açar ve çalışmaya başlar.Aynı abisinin yaptığı gibi yapar mobilyaları, aynı onun gibi konuşmaya, onun gibi davranmaya başlar..Kendisinin aslında, bu bedende büyük kardeşin ruhunu taşıdığını söyler..Hiç kimsenin bilmediği anılara sahiptir artık, doktorlara gidilir, hipnoz yapılır, kendi kaza anılarının yerinde abisininkini görür o..

Gerçekten de ruhu küçük kardeşe mi geçmiştir, karısına duyduğu aşkla hep ona ulaşmak için çabalamasının sonucu mudur bu..Film bir muamma atıyor ortaya; siz de izlerken heyecan içinde takip ediyorsunuz..O kadının yerinde olmak istemezdim, deliler gibi aşık olduğu kocasının sözlerini, davranışlarını ; kocasının kardeşinde görüyor, en ince ayrıntıları yakalıyor..Kocası uzun zamandır hastanede komadayken, yanında duran bu tanıdık yabancı için neler hissedebilir ki; ne itebilir ne de çekebilir..Çok güzel bir film gerçekten, iyi ki bulup izlemişim demekten başka bir şey yapamıyorum Addicted hakkında..
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz