Freeze

Aşağa gitmek

Freeze

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 8:31 pmTitle: 프리즈 / Peurijeu (Freeze)
Genre: Drama, Horror, Romance
Episodes: 5
Broadcast network: Home CGV
Broadcast period: 2006-Oct-27 to 2006-Oct-31
Air time: 12:00 am

This is a story involving vampires. It goes back to 350 years + when Baek Jung Won Lee Seo Jin saved the vampire I-Wha Son Tae Young from being burned at the stake in his village. He fell off the cliff while they escaped and I-Wha had to give him her blood in order to save him from dying and thus Baek Jung Won was transformed into an vampire also.

In the modern day Seoul, they opened a bar. One day Baek Jung Won received a letter from his former love who was dying and entrusted him to look after her daughter Jang Ji Yun Park Han Byul. Baek Jung Won fell in love with this woman some 20 yrs ago but broke up without telling her the truth about himself. After her mother's funeral, Jang Ji Yun found a picture that her mother treasured a lot with someone looking like Baek Jung Won in it and she set out to look for him. When she finally found him, she thought he was the son of her mother's long lost lover as Baek Jung Won's appearance didn't change as a vampire. They start to fall in love and I-Wha Son Tae Young has difficulty dealing with that. At the same time a serial killer who sucks blood from the victims is on the loose....
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Freeze

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 8:32 pm

Lee Seo-jin’in 2006 yılı dizisi olup bir Kore dizisi için oldukça enteresan bir konuya sahip.5 bölüm olduğu için bir çırpıda bitiveriyor ama insanı daha sonrasında “beğeni” ile bırakabiliyor mu orası tartışılır.Her zaman bahsederim; ben vampir temalı yapımları beğeniyorum ve okumaktan/izlemekten her zaman zevk alıyorum.Bu dizide de bana böyle bir imkan sunarak; beni kandırmış bulunuyor.Zira konusu tamamen vampir baş karakterimiz üzerine kurulu..

Kendisi 200 asrı deviren bir vampir ve onu vampir yapan atası ile birlikte şimdi bu modern Kore’de bir şarap barı işleterek, kimliğini gizliyor.Yıllar önce atasını yanmaktan kurtarmış ama kendisi bu esnada yaralandığı için atası tarafından vampire çevrilmiş bu adamın, bunca yıl boyunca istediği tek şey; herkes gibi huzur içinde ölebilmek.Bu vampirler; bilinen vampir mitleri gibi gün ışığından zarar görmüyorlar.Onlarda gündüz vakti gezinebiliyor; normal insanlar gibi sevebiliyor, aşık olabiliyor.Öyle içlerinde kötü bir ruh falan da yok.Ama haklı bir şekilde bizim adamın kendini insanlardan çekme ve olduğu gibi yaşama endişesi var.

Dizi, ilk bölümde ölen bir kadını gösteriyor bize.Bizim vampirin 20 yıl önce sevdiği ama daha sonra terk ettiği kadın arkasında gözü yaşlı kızını ve bizimkine ulaşacak bir mektubu bırakarak ölüyor.Mektupta, vampir olduğunu bilmediği bu adamın kendisi gibi yaşlı biri olduğunu düşünerek kızına göz kulak olmasını istiyor.Kızı ise 17 yaşında bir lise öğrencisi ve bizim vampiri cenazede ilk gördüğü anda onun annesinin ilk aşkının “oğlu” olduğunu düşünüyor.Zira elinde bulunan resimlerde tıpatıp benzer karşısında duran adamın bu görünüşünün bundan başka bir açıklaması olamaz..

Bir şekilde okulu bırakıyor ve evini de terk ederek bu adamın peşine takılıyor.Başta istenmese de daha sonra bizim vampirle birlikte yaşamaya ve bir dövme dükkanında çalışmaya başlıyor.Kendisi karakter olarak Kore dizilerinde görmeye alışkın olduğumuz o tatlı, sevimli ve de masum baş rol kızlarına pek benzemiyor.İstediği bir şey varsa bunu kafasına koyduğu gibi elde etmek için elinden geleni yapıyor.Ve izleyeni “bu kızı seveyim mi sevmeyeyim mi “ikilemine rahat bir şekilde düşürüyor.Zaten bizim vampirin atası olan diğer “aşık” kadın için her zaman diğer kadınlara hissettiğiniz o nefreti de hissedemiyorsunuz.

Bayan karakterleri bir kenara atarsak; baş rol karakterimizi her daim sevmeye devam ettiğimizi söyleyebilirim.Ölmek isteyen, bunun için her şeyi yapmaya hazır olan, kan içmekten ve bir “canavar” olarak yaşamaktan nefret eden bu mağrur ve kendim içinde yaşayan vampirin bir gülüşü için ekrana kilitleniyor insan; başka bir şey için değil yani.Bir de dediğim gibi 5 bölümlük olduğundan bazı olaylar çok hızlı bir şekilde geçilmiş.Ne çabuk aşık oldunuz, ne çabuk birbirinizi sevdiniz diyemeden; “amanın” ne çabuk sona geldik demeye başlıyor insan.

Bu arada dizinin tamamında artık yönetmen gotik bir hava mı yaratmak istemiş nedir; gündüz güneşi bile gölgeli bir atmosfere dönüştürülmüş.Karanlık bir dizi esasında; hem görüntü hem de konusu ve finali itibariyle.
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz