Silmido (Kmovie)

Aşağa gitmek

Silmido (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 8:10 pmKonusu:İdama mahkum edilmiş 31 kişiyi silmi adlı bir adada başkana suikast düzenlemeleri için eğitiyorlar. Bu onların yaşamaları için tek umutları oluyor. Çünkü eğer başkanı öldürürlerse suçları affedilecek. Adada sadece bu 31 mahkum ve onların eğiticileri var. Çok zor geçen yaklaşık iki senelik bir eğitimden sonra büyük gün geliyor ve yola çıkıyorlar. Tam bu sırada merkezden gelen habere göre operasyon iptal ediliyor ve geri dönmek zorunda kalıyorlar. Daha sonra da merkezden birliğin yok edilmesi isteniyor eğer yapılmazsa bu işi merkez yapacak ve eğitmenleri de öldürecekler.(Kardeşimin blog'undan alıntı..) Laughing

Directed :Kang Woo-suk
Written : Kim Hie-jae
Release date(s) ecember 24, 2003 (South Korea)
Running time :135 min.
Language :Korean
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Silmido (Kmovie)

Mesaj tarafından dek_ort Bir Paz Ocak 25, 2009 8:10 pm

Silmido; neyle karşılaşacağınızı asla tahmin edemeyeceğiniz “sıradan” bir film olarak karşınıza çıkabilir.Çekirdeğinizi usul usul çitletirken, filmin yarısına kadar gelmiş olduğunuz halde aklınızdan “ben bu filmi neden izliyorum şimdi” sorusu geçebilir.Cevap ise, kendini en sonda gösterir..Yapılan büyük bir fedakarlıkla aslında bu filmin sizlere neleri anlattığını çok iyi anlarsınız..

Bir avuç suçlu olarak görülen ve öldüğü zannedilen bir grup insan; madem öldük o zaman şimdiye kadar yapmadığımız bir şey yaparak onurumuzu kurtaralım fikriyle, nasıl bir değişim geçirirler, dün değer vermedikleri ideolojilerin, fikirlerin bugün onların hayatta kalabilmesi için nasıl bir destek gücü sağladığını keşfederler..Ve siz de, dışarıdan bakınca oldukça sıradan olan bu hikayenin, “içinde” kendinizi acı ama huzurlu bir sonda bulursunuz..

Öylesine alınmış bir film olarak, öylesine bir akşam üstü vakit öldürmek için izlenmiş, ama daha sonra kendisi her muhabbet ortamında dillendiğinde saygıyla kendisinden söz ettirmiş bir filmdir bu..Filmdeki karakterlerin fedakarlıklarının yanı sıra, oynayan kişileri de bu filmin oluşmasında gösterdikleri fedakarlıklar izleyene sağlam duygular hissettirmeye yetiyor..Kaçırılmaması gereken bir film..
avatar
dek_ort

Mesaj Sayısı : 224
Yaş : 33
Nerden : Kocaeli
Kayıt tarihi : 25/01/09

Kullanıcı profilini gör http://ofori.wordpress.com/

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz